Poniedziałek 25 Listopada 2024
Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens

   

Aktualności i ogłoszenia

Menu
Strona główna
Aktualności i ogłoszenia
Podmokle Małe
Zespół dziś
Historia szkoły
Nasz patron
Izba Pamięci
Organy zespołu
Prawo i dokumenty zespołu
Szkoła partnerska
Zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań
Szkolne wiadomości
Dotacje na projekty rozwojowe
75-lecie szkoły
Galeria 2003/04
Publikacje uczniów
Przyjaciele szkoły
Tak o nas piszą !!!
Przydatne linki
Podmoklański Instytut Naukowy
Kontakt
Stowarzyszenie Przyjaźni Podmoklom
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Z Małej Szkoły w Wielki Świat
Szkoła w ruchu
Szkoła współpracy
Ważne dokumenty, rekrutacja

Przedszkole 
Rekrutacja 
Prawa dziecka

Szkoła w ruchu

Szkoła współpracy

Podmoklański Instytut Naukowy

plakat 120.jpg - 12.95 KB

Galeria 2004/05/06/07

Szkoła partnerska


im. Rosy Luxemburg
w Neuruppin

Dotacje na projekty

msws_m.jpg - 3.00 KB
.
 
logoprow.jpg - 4,92 KB
 
Recykling


Konkurs Grantowy

Galeria










Kalendarz
Listopad 2024
P W Ś C P S N
282930311 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Pogoda
Dane niedostepne

 

 

 


    - Strona główna arrow Program Operacyjny Kapitał Ludzki arrow 9.5 Bądź aktywny i zdobywaj wiedzę

Bądź aktywny i zdobywaj wiedzę PDF Drukuj Email

Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych od 2003 roku prężnie działa na rzecz mieszkańców organizując różne kursy i szkolenia. W tym czasie brał czynny udział w życiu lokalnej społeczności i Lokalnej Grupy Działania Region Kozła. Ze środków LGD Leader+ realizowano szkolenia dla rolników „Kurs komputerowy dla mieszkańców wsi" oraz „Kurs pozyskiwania środków dla gospodarstw rolnych". Celem tych projektów był wzrost kwalifikacji ludności wiejskiej. Przeszkolono ponad 50 rolników.
W 2010 roku w ZE w Podmoklach Małych realizowano projekt „Podnoszenie kwalifikacji droga do sukcesu mieszkańców Podmokli”. W ramach projektu przeprowadzono kurs komputerowy, kurs operatora wózka widłowego oraz kurs języka angielskiego dla mieszkańców. Przeszkolono 53 osoby. Kursy cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, a więc po raz drugi napisaliśmy wniosek o dofinansowanie POKL , oddolne inicjatywy edukacyjne. Wniosek został pozytywnie oceniony i od stycznia 2011 roku rozpoczęliśmy realizację projektu „Bądź aktywny i zdobywaj wiedzę”.
Celem ogólnym projektu jest podniesienie kwalifikacji i umiejętności 52 osób poprzez nabycie uprawnień w zakresie operatorów wózków jezdniowych, umiejętności kucharskich oraz umiejętności kosmetycznych.
Grupą docelową projektu będą mieszkańcy wsi. Wśród grupy docelowej wszyscy są mieszkańcami terenów wiejskich tj. wiosek i miasta do 25 tyś mieszkańców z gm. Babimost, woj. lubuskiego.

W ramach projektu będą realizowane działania:

  1. Kurs operatora wózka jezdniowego realizowany będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kurs zakończy się egzaminem dozorowym potwierdzającym posiadaną wiedzę oraz wydaniem międzynarodowego certyfikatu. Planuje się, iż w kursie weźmie udział 14 os. Zajęcia odbywać się będą w weekendy (teoria. Będzie je prowadzić będzie firma szkoleniowa wyłoniona zgodnie z prawem zamówień publicznych. Zajęcia praktyczne będą się odbywały w zakładach pracy na sprzęcie zapewnionym przez firmę szkoleniową. Podczas zajęć uczestnikom zapewniony zostanie posiłek. Kurs przeprowadzi firma z odpowiednimi uprawnieniami.
    Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe opatrzone logotypami.
    W Gminie Babimost kobiety z obszarów wiejskich ze względu na brak kwalifikacji mają kłopoty ze znalezieniem pracy, zarówno na stanowiskach umysłowych i fizycznych. proponowany profil kursów wpłynie na zwiększenie szans znalezienia pracy przez kobiety które je ukończą. Wpłynie to korzystnie na proces wyrównywania szans kobiet i mężczyzn i zmniejszenie istniejących nierówności zawodowych w obszarze projektu.
  2. Kurs kulinarny. Planuje się, iż w kursie weźmie udział 24 osób. Zajęcia odbywać się będą podczas dwudniowych zajęć warsztatowych w 2 grupach po 12 os. każda gr. 50 godz. Zajęcia będą odbywały się z wykorzystaniem zaplecza kuchennego ZE i Sali Wiejskiej. Prowadzić je będzie instruktor z odpowiednimi  kwalifikacjami i doświadczeniem wyłoniony zgodnie z prawem zamówień publicznych.
    W programie kursu:
    - poznanie zasad prawidłowego żywienia,
    - zdobycie nowych umiejętności oraz nowych przepisów,
    - poznanie potraw kuchni polskiej i europ.,
    - sztuka przyrządzania dań półmięsnych i potraw z ryb,
    - przygotowanie deserów, pieczenie ciast kruchych, ucieranych i biszkoptowych
    - przyrządzaniem sałatek i surówek,
    - poznanie zasad dekoracji i nakrywania stołów.
  3. Kurs wizażu. Planuje się, iż w kursie weźmie udział 14 K. Zajęcia będą odbywały się z wykorzystaniem zaplecza Zespołu Edukacyjnego. Kurs poprowadzi firma kosmetyczna  z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami. Firma zapewni podstawowe kosmetyki. W programie:
    - kosmetologia w makijażu,
    - teoria koloru,
    - makijaż dzienny, wieczorowy, ślubny.
    W trakcie kursu zapewniony będzie posiłek i materiały szkoleniowe.
    W ramach projektu zostaną zakupione: zaparzacz- warnik do gotowania wody oraz pomoce szkoleniowe i dydaktyczne: garnki, brytfanny, patelnie, talerze, półmiski, sztućce, patery obrusy. Do wykorzystania podczas kursów zostaną zakupione stoły.
    Jesteśmy przekonani, że po zakończeniu projektu  wzrośnie  poziom  wykształcenia i umiejętności mieszkańców, zwiększy się wiedza i świadomość mieszkańców gminy na temat funduszy UE i możliwości jakie one niosą, przeszkolone zostaną osoby do obsługi cateringowej uroczystości szkolnych, wiejskich i gminnych.
    Dzięki projektom wzrośnie  promocja ZE w środowisku lokalnym.

ZAPRASZAMY  DO GALERII!!!

Image

Image

Image

Image