Wędrujemy w świat- projekt Nidzickiej Fundacji Rozwoju pt. Nida |
|
|
|
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA są sponsorem i realizatorem projektu rozwijającego umiejętności komunikacji językowej w języku angielskim. W projekcie weźmie udział dwunastu uczniów z klasy piątej i szóstej. Uczniowie przez 7 miesięcy będą przygotowywani do wycieczki na Bornholm. Wszystkie zajęcia, szukanie informacji, ich redagowanie i przedstawianie będzie się odbywało w języku angielskim. W każdym miesiącu odbędą się zajęcia tematyczne przygotowujące do zorganizowania wycieczki i radzenia sobie w codziennych sytuacjach. Program zajęć: - Październik- 4 godziny – uczniowie zdobywają i przekazują informacje na temat uwarunkowań klimatycznych, położenia geograficznego, jak dojechać na wyspę, kto ją zamieszkuje. Grupa 12 uczniów będzie podzielona na 3 zespoły, każdy z zespołów przygotuje informacje na wybrany temat. Źródłem informacji będą anglojęzyczne strony internetowe.
- Listopad– 6 godzin – tradycje i zwyczaje, codzienne życie, odmienność kulturowa. Uczniowie zbiorą informacje na temat tradycji i zwyczajów na wyspie, przygotują scenki rodzajowe, które zostaną przeprowadzone z udziałem Lanriego, nauczyciela posługującego się wyłącznie językiem angielskim.
- Grudzień– 3 godziny – historia wyspy i państwa, do którego Bornholm należy. Uczniowie zdobywają informacje i tworzą tablice historyczne w języku angielskim.
- Styczeń– 2 godziny – informacje na temat stolicy i większych ośrodków miejskich. Po zdobyciu informacji na zadane tematy uczniowi opracują mapy pamięci słownictwa tematycznego.
- Luty– 6 godzin – środki lokomocji, kupowanie biletów, uzyskiwanie informacji, sytuacje na promie, zamawianie posiłków. Uczniowie obejrzą filmy przedstawiające scenki rodzajowe, po czym będą, z pomocą Lanriego, przygotowywać się do wykonania zadań na stacji autobusowej, kolejowej, w restauracji, pytanie o drogę itp.
- Marzec– 4 godziny – ustalenie trasy wycieczki, opcja nr 1. Uczniowie opracują wersję trasy wycieczki z podanie wszystkich atrakcji na tej trasie. Pomocne w tym przygotowaniu będą strony internetowe oraz foldery i ulotki z biur podróży.
- Kwiecień– 6 godzin – ustalenie trasy wycieczki, opcja nr 2. Porównanie tras i dokonanie wyboru. Po przedstawieniu obu tras uczniowie wybiorą trasę, następnie drogą głosowania dokonają wyboru. Obydwie trasy wycieczki uczniowie omówią z Lanrim. Po dokonaniu wyboru zostanie utworzona lista zadań do wykonania na wycieczce.
- Maj– wyjazd oraz 5 godzin zajęć po powrocie – wyjazd do Kołobrzegu 1 maja2013r. wieczorem, nocleg, rano 2 maja wypłynięcie katamaranem na Bornholm do Nexo.
Na wyspie uczniowie zgodnie z planem trasy I lub II będą realizowali wyznaczone zadania. W czasie wycieczki zostanie nagrany film. - Czerwiec– 4 godziny - po powrocie uczniowie przygotują prezentację multimedialną oraz zredagują informację w języku polskim i angielskim na temat wyjazdu na stronę internetową szkoły. Podczas corocznego turnieju rodzin zostanie przedstawiona prezentacja oraz informacje zebrane przez uczniów, a następnie będzie przeprowadzony konkurs dla innych uczniów szkoły.
Wszystkie zajęcia będą odbywały się w sali lekcyjnej szkoły oraz w Centrum Kształcenia przy szkole. Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych pozyskał na realizację tego projektu kwotę 11700,00 zł.
|